Industry Wire

Geplaatst door TSO

20 Nederlandse startups strijden om $1 miljoen aan venture funding

20 startups zullen het tegen elkaar afleggen in de 1776 Challenge Cup Dutch Finals. Het internationale evenement komt op dinsdag 1 maart voor het eerst naar Amsterdam en wordt georganiseerd in startup space TSO Munt Sq. Startups uit de fintech-, educatie- en gezondheidsector zoals Fitmo, Jetwise en InvoiceSharing zullen pitchen voor een viertallige jury, bestaande uit bekende ondernemers & corporates. De avond wordt gehost door BoomChicago. 


De jury voor de 1776 Challenge Cup Dutch Finals bestaat uit Marque Joosten (Oprichter Funda), Siemon van den Berg (Oprichter The Datacenter Group), Kors van Wyngaarden (Medical Officer Digital Healthcare bij Philips) en Bjorn Niels (Director Customer Development Retail bij ABN AMRO, voorheen oprichter en COO MoneYou).
Van de 20 startups winnen er drie een ticket naar London. Hier doen ze mee met de West-Europese 1776 Challenge Cup finale. De winnaars hiervan vliegen voor de wereldwijde finale naar Washington D.C. Tijdens deze wereldwijde finale in juni maken de startups kans op $50.000,- aan prijzengeld en $1.000.000,- aan funding.
Dave van der Pol, mede-oprichter van TSO, over de 1776 Challenge Cup: “We hebben de 1776 Challenge Cup naar Nederland gehaald, omdat we zien dat veel Nederlandse startups steun in de rug kunnen gebruiken bij internationale expansie. Deze challenge stelt startups tegelijkertijd in staat om zich in de kijker spelen bij investeerders en andere geïnteresseerden.”
Over 1776
1776 is een internationale startup incubator en seed fund dat zich focust op startups die ’s wereld meest fundamentele problemen proberen op te lossen. 1776 heeft meer dan 250 startups succesvol geholpen met de groei van hun bedrijf. De 1776 Challenge Cup wordt in meer dan 50 steden over de hele wereld georganiseerd. Elke lokale competitie mondt uit in een regionale competitie, die uitmondt in een wereldwijde finale.
Over TSO
TSO is in 2013 opgericht door Dave van der Pol en Joris van Laerhoven met als doel de Nederlandse startupscene beter te organiseren en een fysieke plek te bieden. Sinds de zomer van 2015 is TSO Munt Sq. in het oude ABN Amro gebouw gevestigd. Samen met ABN Amro wordt hier ingezet op het bieden van netwerk, services en events gericht op het verder brengen van early stage startups. Op dit moment zijn er 15 bedrijven en 50 freelancers gevestigd.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht