Industry Wire

Geplaatst door Relive

Nederlandse outdoor app Relive groeit hard voorbij 10 miljoen gebruikers

Rotterdam, 14 december 2020 – De Rotterdamse startup Relive is dit jaar harder gegroeid dan ooit tevoren. De outdoor app heeft sinds vorige week meer dan 10 miljoen gebruikers wereldwijd. Een verdubbeling in één jaar tijd. En dat zonder een cent uit te geven aan marketing.

De emotie achter de data

Relive is voor iedereen die graag erop uit gaat. Van Amerika tot aan Indonesië delen mensen hun outdoor activiteiten met deze Nederlands app; fietsen, hiken, hardlopen, skiën en nog veel meer. Eenvoudig track je al je activiteiten en deel je ze op een mooie visuele manier, onder andere met een 3D animatie van jouw route, foto’s en video’s.

De beleving van je activiteit staat centraal. “Naar buiten gaan is zoveel meer dan trainen en statistiek. Het gaat om het hebben van een mooie tijd. Het prachtige uitzicht, een zware sprint en de welverdiende koffie met vrienden horen daarbij.” vertelt Joris van Kruijssen, mede-oprichter van Relive.

“Vooral in deze tijd zien we dat activiteiten nog meer worden gedeeld met familie en vrienden met wie het nu moeilijk is om af te spreken. Zo blijft de verbindende en motiverende waarde van sport toch in stand, zelfs in landen met relatief strenge lockdowns.”

Verdubbeling in groei

Zelfs in dit jaar heeft Relive extra hard aan de weg kunnen timmeren. De toenemende trend waarin mensen meer naar buiten gaan om te bewegen en een gezonde levensstijl erop na willen houden wordt bevestigd in de cijfers.

Deze zomer meldden er zich zo’n elke 50 dagen een miljoen nieuwe mensen aan bij Relive. Wat tot een verdubbeling in de gebruikersaantallen in een jaar tijd heeft geleid. Met als mijlpaal de 10 miljoen gebruikers deze week.

Van fietsvakantie naar bedrijf

Het idee voor Relive ontstond op een fietsvakantie op Tenerife, begin 2016. “Na een fantastische tocht rond het eiland wilden we ons avontuur herbeleven en delen op een mooie, visuele manier”, vertelt Van Kruijssen. “We beseften ons dat hier een enorme kans lag.” De vrienden begonnen daarom het idee tijdens diezelfde vakantie nog uit te werken en zelfs al te bouwen. Vanaf dat moment ging het snel. De gebruikers aantallen groeiden hard, er werd een investering opgehaald en de app voor iOS en Android werd gelanceerd.

Op naar 100 miljoen

Inmiddels bestaat het team uit 30 mensen. Met gebruikers uit 167 landen die samen bijna 20 miljoen activiteiten per maand uploaden wordt er hard gezocht naar nieuw talent. Volgend jaar staat er een verdubbeling van het team op de planning. De ambities voor de toekomst zijn namelijk flink: het grootste outdoor platform wereldwijd worden. “Wij werken hard door om er voor te zorgen dat 100 miljoen mensen met Relive erop uit gaan.” aldus Van Kruijssen.

 

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht