Industry Wire

Geplaatst door refurbed

refurbed benoemt Jan Kemper tot voorzitter Raad van Advies

Ervaren bestuurder ondersteunt volgende fase van Europese groei

Wenen/München – refurbed, een van Europa’s grootste marktplaatsen voor refurbished producten, heeft Prof. Dr. Jan Kemper benoemd tot voorzitter van de Raad van Advies.

Kemper volgt Delphine Mousseau op, die lid blijft van de Raad van Advies. Als voorzitter speelde Mousseau een belangrijke rol bij het versterken van de raad. Ook ondersteunde zij de ontwikkeling van refurbed van snelgroeiende startup tot winstgevende Europese scale-up. Onder haar leiding vervijfvoudigde de omzet.

Volgende groeifase
Om de volgende groeifase te ondersteunen, versterkt refurbed zijn bestuursstructuur. De benoeming volgt op een periode van sterke groei in Europa. refurbed passeerde inmiddels de grens van €3 miljard aan cumulatieve GMV, bedient meer dan 5 miljoen klanten, is actief in 24 markten, behaalde in 2025 EBITDA-winstgevendheid en rondde in oktober 2025 een financieringsronde van €50 miljoen af.

Strategische koers
Kemper trad in januari 2025 toe tot de Raad van Advies en werkte de afgelopen achttien maanden nauw samen met het managementteam en de aandeelhouders van refurbed. In zijn nieuwe rol als voorzitter ondersteunt hij het management, de investeerders en de raad bij het bepalen van de strategische koers van het bedrijf.
“Wat mij in de afgelopen achttien maanden het meest heeft geïmponeerd, is de combinatie van sterke fundamenten, gedisciplineerde uitvoering en een duidelijke missie”, zegt Jan Kemper, voorzitter van de Raad van Advies van refurbed. “Naarmate bedrijven groeien, worden de kwaliteit van strategische besluitvorming, governance en onderlinge afstemming steeds vaker een concurrentievoordeel. refurbed heeft bewezen klaar te zijn voor een grotere ambitie. Ik kijk ernaar uit om het managementteam, de aandeelhouders en de Raad van Advies te ondersteunen in deze volgende groeifase.

Ruime ervaring
Kemper brengt ruime ervaring mee uit leidinggevende functies bij Zalando, N26 en ProSiebenSat.1, waar hij verantwoordelijk was voor financiële en operationele activiteiten. Daarnaast vervult hij bestuursfuncties bij verschillende snelgroeiende technologiebedrijven, waaronder als voorzitter van Appinio en Ryzon. Ook is hij hoogleraar Ondernemerschap aan RWTH Aachen University.

“Jan heeft de afgelopen achttien maanden gebruikt om refurbed, onze aandeelhouders en ons managementteam goed te leren kennen”, zegt Peter Windischhofer, medeoprichter en CEO van refurbed. “Zijn ervaring met het begeleiden van snelgroeiende bedrijven en complexe groeifases maakt hem een logische partner voor onze volgende groeifase. De kansen die voor ons liggen zijn groot en onze ambities zijn groter dan ooit. We blijven groeien in nieuwe productcategorieën en markten. De ervaring die Jan meebrengt, is van grote waarde bij het verder bouwen aan een duurzaam en winstgevend bedrijf.”

Windischhofer vervolgt: “Daarnaast wil ik Delphine Mousseau bedanken voor haar uitzonderlijke bijdrage als voorzitter. Zij heeft een belangrijke rol gespeeld bij het versterken van onze governance en het ondersteunen van het bedrijf in de afgelopen jaren. Ik ben haar dankbaar dat zij haar kennis en ervaring als lid van de Raad van Advies blijft inzetten voor refurbed.”

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht