Total Design wint drie International Design Awards

Total Design wint drie International Design Awards Total Design begint 2021 in stijl en sleept drie International Design Awards (IDA) in de wacht. De professionele jury heeft de huisstijl die het bureau voor Stichting Lezen & Schrijven maakte en de postzegelreeks ‘Typisch Nederlands’ die vorig jaar uitkwam bekroond met drie awards.
Goud en brons voor Stichting Lezen & Schrijven
Total Design wint goud in de categorie Rebrandig en brons in de categorie Corporate Identity voor de identiteit van Stichting Lezen & Schrijven. Met een simpele en herkenbare illustratiestijl die de basis van de merkidentiteit vormt, dient de nieuwe huisstijl van Stichting Lezen en Schrijven een belangrijke taak: het vergroten van de toegankelijkheid en herkenbaarheid voor een breed publiek. Het is een iconische stijl met geometrische vormen en platte kleurvlakken. Met het idee dat de afbeeldingen in de illustratie altijd de boodschap moeten beschrijven. Dit zorgt ervoor dat zelfs degenen die niet kunnen lezen dit zullen kunnen begrijpen.
Zilver voor postzegelreeks PostNL
Daarnaast is het werk voor PostNL niet onopgemerkt gebleven. De postzegelreeks ‘Typisch Nederlands’ sleept een zilveren award in de wacht in de categorie Other Graphic Designs.
De postzegelreeks werd vorig jaar uitgebracht door PostNL. Elke postzegel in de serie van vijf laat een iconisch stukje Nederlandse eetcultuur zien. Elk item is te zien op een wit bord met vork en mes op een gekleurde achtergrond, waardoor de postzegels de kleinste placemats ter wereld worden.
Internationale erkenning voor Nederlandse signatuur
Edwin van Praet, Creative Director: “Net als vorig jaar zijn we in de prijzen gevallen. Maar dat we dit keer met zo’n iconische huisstijl voor zo’n mooie organisatie als Stichting Lezen & Schrijven erkenning krijgen in de vorm van een gouden IDA, is echt geweldig. Daarbovenop vind ik dat Stichting Lezen & Schrijven het verdient om deze extra aandacht te krijgen. Het is een ontzettend mooie stichting en hun werk is erg belangrijk voor veel Nederlanders met een taalachterstand.” Koen de Groot, CEO haakt daarop in: “Het is fantastisch erkenning te krijgen voor het werk dat de designers van Total Design maken. En internationale erkenning voor projecten
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.