UDC2: IGEL’s thin client software wordt nog veelzijdiger

IGEL Technology breidt haar nieuwe firmware-concept uit naar de succesvolle thin client en pc migratiesoftware IGEL Universal Desktop Converter (UDC). De nieuwe UDC2 maakt beheer op afstand mogelijk met de IGEL Universal Management Suite (UMS). Deze wordt standaard meegeleverd met de IGEL-units.
De kerntoepassing van UDC2 is standaardisatie van de besturingssystemen van thin clients, pc’s, nettops en notebooks, alsmede het tijdbesparende beheer op afstand van deze apparaten met behulp van een gestandaardiseerde beheerinterface. De nieuwe versie van de thin client software ondersteunt nog meer WiFi-oplossingen en grafische drivers. IGEL heeft de nieuwste modellen van Acer, Dell/Wyse, Fujitsu, Samsung en HP toegevoegd aan de lijst van thin clients die geconverteerd kunnen worden.
Het hart van de nieuwe IGEL UDC2 is het IGEL Linux 5 besturingssysteem, dat begin oktober is gelanceerd. De Universal Desktop firmware die op dit besturingssysteem gebaseerd is, onderscheidt zich door een reeks toonaangevende security-features, device drivers, softwaretools en protocollen om een brede reeks VDI- en cloud-omgevingen te kunnen benaderen. Hieronder vallen Citrix XenApp/XenDesktop, VMware Horizon View of Microsoft Remote Desktop Services (RDS), alsmede native toegang tot IBM System i/ AS/400, en een lokale webbrowser. Het product wordt geleverd met de verzameling terminal-emulators Ericom PowerTerm. Deze kunnen gratis geactiveerd worden op IGEL’s website.
Voor speciale toepassingen bevat de nieuwe firmware voor Linux gebaseerde apparaten ook twee secties waarop optioneel licenties genomen kunnen worden: een Codec Pack voor lokaal multimediagebruik en de software-extensie Shared Workplace, wat gebruikt kan worden voor gebruikersafhankelijke configuratie van geconverteerde pc’s en thin clients na de login.
Perfecte gebruikerservaring, ook op mobiele apparatuur
De UDC2 ondersteunt een brede reeks WiFi-oplossingen en grafische drivers. Hierdoor hebben gebruikers wier apparaten zijn geconverteerd naar een IGEL Universal Desktop met behulp van UDC2, dezelfde naadloze gebruikerservaring als op een gewone pc. De snelle videomodus is nu standaard geactiveerd, waardoor dual-view modes en hogere resoluties dan VESA mogelijk worden (indien deze worden ondersteund door de grafische kaart). De batterij-indicator voor laptops en notebooks is ook een nieuwe functie.
Convertible thin clients en systeemeisen
De thin clients van derde partijen die met behulp van UDC2 kunnen worden gemigreerd omvatten nu ook de volgende nieuwe modellen: Acer Veriton N2110G, Dell/Wyse D50D, Fujitsu Futuro S700 en S900, en HP t510 en t610. Vroegere modellen van de IGEL Universal Desktops zijn echter niet te migreren vanwege de nieuwe systeemeisen: de UDC2 heeft minimaal 1 GB RAM nodig en 1 GB flash- of schijfgeheugen (IDE, USB of SATA).
“We zien dat onze klanten de IGEL Universal Desktop Converter niet alleen op de klassieke manier gebruiken om de levensduur van hun hardware te verlengen, maar ook meer en meer voor standaardisatie van populaire hardwareplatforms, in het bijzonder laptops en notebooks”, vertelt Edwin de Ron, Sales Manager bij IGEL Technology Nederland. “Voor die doeleinden hebben we met de UDC2 de ideale software gemaakt en onze klanten besparen ook nog eens geld door het centrale beheer op afstand.”
Beschikbaarheid
De IGEL Universal Desktop Converter 2 (UDC2), het optionele Codec Pack en de Shared Workplace software zijn allen per direct beschikbaar.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.