Deel dit artikel
-

Winst Sanoma duidelijk verbeterd

Uitgever Sanoma heeft de winstgevendheid in het afgelopen kwartaal duidelijk verbeterd in zowel print als online door kostenbeheersing en het stroomlijnen van interne processen.

De operationele winst voor het Nederlandse en Belgische onderdeel steeg met 15 procent in het tweede kwartaal (zonder het verkochte SBS) en ging naar 24,6 miljoen euro (2016: 21,4).

Het tweede kwartaal kenmerkt zich verder door een licht lagere omzet, voornamelijk voortvloeiend uit de lagere tv omzet. Aangepast op de verkoop van SBS daalde de omzet met 1,2 procent.

Non-print was voor de Belgische en Nederlandse markt goed voor 76,4 miljoen euro omzet, tegen 77,8 miljoen een jaar eerder. Online advertenties deden het met 3 procent groei beter dan de reclameverkoop voor tv en de advertenties voor print.

Op 19 juli werd de verkoop van SBS aan Talpa en de overname van Veronica Uitgeverij definitief gesloten. Talpa en Sanoma kwamen daarbij overeen dat Sanoma CEO Peter de Mönnink zijn rol als CEO van SBS nog in elk geval nog tot het einde van het jaar voortzet om de ‘commerciële transitie’ te begeleiden tussen Talpa, SBS en Sanoma.

De operationele winst van de totale Sanoma Group bleef stabiel op 78,8 miljoen euro (pdf). Over het eerste half jaar steeg de operationele winst met 13 procent naar 95,5 miljoen euro. Aan deze stijging droegen zowel de media operaties in Finland, Nederland en België bij. De netto-omzet kwam in het tweede kwartaal op 441 miljoen euro.

Sanoma houdt vast aan zijn verwachtingen voor heel het jaar. Het bedrijf verwacht dat de netto omzet van Sanoma Group, aangepast voor structurele veranderingen, en inclusief de verkoop van SBS, stabiel zal zijn.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond