
Pakketbezorging: kan het nog duurzamer?
De uitbraak van corona heeft online verkopen wereldwijd enorm opgestuwd, vermoedelijk permanent. Wat zijn daar de gevolgen van voor de logistiek en voor het milieu?
De coronamaatregelen hebben volgens het CBS in 2020 geleid tot een groei van 40 tot 60% in het aantal online aankopen. De verwachting is dat ook na de coronacrisis sprake blijft van een verdere verschuiving van fysiek naar online winkelen. Dat roept de vraag op wat de effecten van de bezorgeconomie zijn voor onder andere mobiliteit, logistiek, het milieu en de verkeersveiligheid.
In deze video laat Walther Ploos van Amstel, lector Citylogistiek aan de Hogeschool van Amsterdam, zijn licht schijnen op dit onderwerp.

Walther Ploos van Amstel
Dr. Walther Ploos van Amstel is lector CityLogistiek (onderzoeksgroep Urban Technology) aan de Hogeschool van Amsterdam. Zijn onderzoek aan de Hogeschool van Amsterdam is gericht op e-mobility, stadslogistiek en stedelijke bouwlogistiek en voedsel in de stad.
Gerelateerde artikelen


[Podcast] Doorzetters met Richard Bross: ‘Mijn mooiste bedrijf viel om toen ik ziek was’

Arbeidsmarktcommunicatie: de invloed van media en marketing
