Tradedoubler lanceert TD ENGAGE

Slechte online marketing is een risico: 49% van de consumenten keert zich tegen bedrijven die hen irrelevante of teveel advertenties laten zien.
Tradedoubler lanceert TD ENGAGE om bedrijven te helpen met het begrijpen en targeten van hun huidige en toekomstige online klanten
Rotterdam, 6 april, 2016 – Een nieuw Digital Connections onderzoek van Tradedoubler, internationale marktleider in performance-based marketing, laat zien dat het marketeers veel moeite kost om huidige en nieuwe klanten online te bereiken.
Uit het onderzoek blijkt dat 71 procent van de ondervraagden loyaal is aan slechts enkele merken en een groot deel (80%) het internet een goede plek vindt om nieuwe merken te ontdekken. 54% van de ondervraagde consumenten vinden dat zij overspoeld worden met aanbieders en kunnen lastig keuzes maken. Dit maakt het voor marketeers lastig om deze klanten te bereiken en aan het merk te binden.
Verder blijkt dat 49% alleen advertenties wil zien die relevant voor hen zijn en 36% zou waarschijnlijk een aankoop doen bij een bedrijf dat hen op maat gemaakte berichten laat zien. Consumenten zullen snel hun rug keren naar merken die dit fout doen. Bijna de helft van de ondervraagden zullen merken negeren die hen overspoelen met advertenties of wanneer zij irrelevante advertenties van het merk te zien krijgen.
Om tussen al het advertentie geweld te komen en een nieuwe klant te laten converteren moet een online marketeer begrijpen hoe zijn/haar klanten zich online gedragen. Hoe gebruiken zij verschillende apparaten en kanalen voordat zij een keuze maken? De merken die zullen gaan slagen zijn degenen die deze informatie kunnen omzetten en gebruiken om persoonlijke en targeted advertising in te zetten om de juiste klant, op de juiste manier en op het juiste moment te bereiken.
Het Digital Connections onderzoek bevestigt dat de consument steeds meer apparaten gebruikt op verschillende locaties. Ongeveer een derde gebruikt ook een laptop tijdens het tv kijken en 36% gebruikt ook een mobiel apparaat. Ongeveer de helft van de respondenten onder de 45 jaar doet ook mobiele aankopen wanneer zij buitenshuis zijn, bijvoorbeeld in een restaurant, café of bar.
Het zinvol targeten van zulke consumenten vraagt om strategische communicatie die rekening houdt met zowel het apparaat, de locatie en de context van het bericht.
Door de vele apparaten die iedereen gebruikt ontstaan er ook nieuwe kansen om de consument op de juiste wijze te bereiken.
Om op deze geavanceerde markt in te spelen heeft Tradedoubler TD ENGAGE gelanceerd. TD ENGAGE maakt het mogelijk om via de beschikbare data en artificial intelligence aankoop gedrag te begrijpen, om nieuwe klanten te identificeren en om nieuwe klanten te targeten met op maat gemaakte advertenties.
“Online shoppen groeit nog altijd snel: uit onze studie blijkt dat 66% van de volwassenen momenteel meer online winkelt dan een jaar geleden. Het begrijpen van het complete aankoopproces is voor online marketeers momenteel erg moeilijk. Het bouwen van klantprofielen om hen te begrijpen zodat er relevante aanbiedingen op het juiste moment getoond kunnen worden is nog een grote uitdaging. In plaats van alleen te focussen op demografische informatie, zouden marketeers ook moeten kijken naar het gedrag van de huidige klanten om zo ook beter nieuwe klanten te kunnen identificeren en te targeten” aldus Danielle Bol, Country Manager Benelux, Tradedoubler.
TD ENGAGE helpt bedrijven om een nauwkeurig beeld van hun typische klant te schetsen. TD ENGAGE kan via artificial intelligence het verkeer op de site analyseren en leren over de huidige klanten. Tradedoubler meet verder 1 miljard transacties (kliks/sales) per dag en heeft 17 jaar lang ervaring met het analyseren van data en het begrijpen van online klantgedrag in de gehele online markt. Het artificial intelligence systeem combineert de data van de retailers met Tradedoubler’s data om zo de perfecte nieuwe klant te vinden. Vervolgens kunnen wij via ons Europees wijde netwerk de nieuwe perfecte klant targeten met het juiste bericht, in het juiste formaat op het juiste moment.
Danielle Bol concludeert: “In ons onderzoek komt duidelijk naar voren dat consumenten graag nieuwe merken willen vinden en zij het fijn vinden wanneer zij alleen advertenties krijgen die relevant voor hen zijn. Met deze informatie in ons achterhoofd hebben we TD ENGAGE ontwikkeld. Het zorgt ervoor dat marketeers nieuwe klanten kunnen identificeren en targeten op een manier die de consument ook aanspreekt.”
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.