Deel dit artikel
-

Gartner: Apple en Android grote mobiele winnaars

De mobiele platformen van Apple en Google waren de grootste groeiers in 2009. Apples iPhone nam de nummer drie-positie van Windows Mobile over. Van Android wordt duidelijk dat het in het vierde kwartaal aan een groeispurt is begonnen. Ontwikkelaars moeten echter nog volgen.

De afzet van mobiele telefoons stagneerde vorig jaar als direct gevolg van de recessie. Consumenten hielden het geld liever in hun broekzak in afwachting van de onzekere financiële toekomst. Dat blijkt uit nieuwe marktcijfers van onderzoeker Gartner. Er is echter één duidelijke uitzondering. Smartphones, geavanceerde computerachtige toestellen, ontduiken de negatieve economische trend.

In 2009 ging er 24 procent meer smartphones over de toonbanken dan in het jaar ervoor. In totaal verscheepten bedrijven als Nokia, Blackberry en Apple vorig jaar 172 miljoen smartphones. Van iedere honderd verkochte mobieltjes zijn er veertien een smartphone. In 2008 waren dat er nog maar elf.

De helft van de smarphones draait nog op Symbian, maar dat besturingssysteem uit Nokia’s stal verliest aan belangstelling. Ook Microsofts Windows Mobile kan consumenten waar ook ter wereld niet meer bekoren. Ook Microsoft ziet zijn marktaandeel krimpen. Het duurt zeker tot medio 2011  voordat Microsoft met zijn nieuwe generatie mobieltjes die trend zal ombuigen.

Apple zag de afzet van zijn iPhone in 2009 verdubbelen tot 24 miljoen. Het aantal verkochte Android-toestellen, ook wel Google-telefoons genoemd, vertienvoudigde tot 6,8 miljoen. Vorige week zei Google-baas Eric Schmidt dat er nu dagelijks 60.000 Google Androids worden verkocht, wat een verdubbeling inhield van het vierde kwartaal van 2009. Bij het huidige groeitempo gaan er al in 2011 meer Android-apparaten over de toonbanken dan iPhones.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond