Deel dit artikel
-

Microsoft opent internationale winkelketen

Microsoft gaat in Amerika en daarbuiten een eigen fysieke winkelketen opzetten. Daartoe stelt het een oudgediende van supermarktketen Wal-Mart aan.

David Porter wordt de baas van de nieuwe afdeling Retail Stores. De voormalig retailman rapporteert direct aan de operationeel directeur van het softwarebedrijf. Microsoft kiest hiermee een nieuwe route om de markt te bewerken. Tot op heden waren de softwareproducten alleen in winkels van wederverkopers, zoals computerwinkels, te vinden.

De eerste taak van Porter is een planning te maken van wanneer en in welke steden de eerste Microsoft-winkels verschijnen. Hij gaat samenwerken met de retailpartners van Microsofts afdeling Entertainment & Devices, zo legt het bedrijf uit in een verklaring.

Met de opening van een fysieke winkelketen volgt Microsoft een pad dat concurrent Apple 8 jaar geleden insloeg. Het verschil met Apple is dat Microsoft amper eigen fysieke producten kan laten zien, op MP3-speler Zune, de Xbox en mogelijk eigen mobiele telefoons na.

Microsoft zegt in een verklaring: “Het doel van de winkels is diepere betrokkenheid bij consumenten op te wekken en hun wensen uit eerste hand te horen. We werken hard aan het veranderen van de koopervaring van Windows-computers en willen in de winkel onze innovaties laten zien”.

Bedrijven als Dell, Gateway en Palm slaagden er in de afgelopen jaren niet in om met succes een offline retailstrategie uit te voeren. 

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond