Industry Wire

Geplaatst door FileMaker

22% Nederlanders gebruikt werkgerelateerde apps op maat volgens FileMaker-onderzoek

Utrecht, 11 april 2016 – 22% van de Nederlanders maakt gebruik van apps op maat die speciaal ontwikkeld zijn voor het werk. Zo blijkt uit het nationale onderzoek van FileMaker, dochteronderneming van Apple, naar het gebruik van custom apps voor het werk. 13% van de ondervraagden geeft aan dat ze nu geen gebruik maken van apps die speciaal voor hun werk zijn ontwikkeld, maar dat in de toekomst wel verwachten te doen. Nog altijd maakt 47% van de Nederlandse bevolking geen gebruik van een mobiel apparaat zoals tablet of laptop voor het werk. Dat zijn de belangrijkste uitkomsten van het recente FileMaker onderzoek, uitgevoerd door marktonderzoeksbureau Markteffect. Dit nationale onderzoek is een vervolg op het wereldwijde onderzoek van FileMaker waaruit blijkt dat 74% van de app-gebruikers meer productiviteit ervaart dankzij de inzet van custom apps.

“Het verrast ons dat nu al zoveel mensen in ons land apps op maat gebruiken voor hun werk. In een paar jaar tijd is het aantal gebruikers enorm gestegen. Het ontwikkelen van teamapps is heel eenvoudig geworden en daardoor worden ze steeds toegankelijker voor een grote groep professionals. Zo kan iedereen zonder technische achtergrond met FileMaker software in een paar weken tijd een bedrijfsapp ontwikkelen,” vertelt Ive Defaix, Business Development Manager bij FileMaker in de Benelux.

Minder fouten – betere dienstverlening

Naast het Nederlandse onderzoek heeft FileMaker wereldwijd onderzoek gedaan onder custom app gebruikers naar de belangrijkste voordelen van eigen bedrijfsapps. 81% van de respondenten geeft aan dat met de inzet van apps op maat het aantal handmatige processen daalt. Verder worden veel minder fouten gemaakt bij gegevensinvoer. Volgens dezelfde 81% van de custom app gebruikers worden meer inefficiënte taken voorkomen. Het onderzoek wijst uit dat apps op maat veelal gebruikt worden voor een betere dienstverlening aan de klant. 63% van de respondenten geeft aan dat bedrijfsapps voor een verbeterde buitendienst en klantenservice zorgen.

Korte ontwikkelingsdoorlooptijd

Wat verder opvalt, is dat apps op maat snel gemaakt worden. Het internationale onderzoek toont aan dat 52% van de eigen ontwikkelde bedrijfsapps in minder dan drie maanden zijn gemaakt. 82% van de ondervraagde custom app gebruikers geeft aan dat de apps binnen de eigen organisatie worden gemaakt.

Over het nationale onderzoek

Het nationale FileMaker onderzoek is uitgevoerd door onderzoeksbureau Markteffect onder een representatieve steekproef van 767 respondenten van 18 tot 65 jaar. Er is navraag gedaan naar het gebruik van apps die speciaal ontwikkeld zijn voor het werk. Daarmee zijn standaard apps die beschikbaar zijn in publieke app stores uitgesloten. Dit Nederlandse onderzoek heeft plaatsgevonden in februari 2016.

Meer informatie over het wereldwijde FileMaker onderzoek is hier beschikbaar.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht