Industry Wire

Geplaatst door NEC

Hertek introduceert draadloze stille alarmering op basis van IP DECT van NEC

Hilversum, Weert, 14 september 2016 – Bij calamiteiten, zoals brand, telt elke seconde. Des te sneller bedrijfshulpverleners (BHV-ers) op de juiste plek aankomen, des te groter is de kans dat erger kan worden voorkomen. Hertek, specialist in veiligheidsoplossingen zoals brandmeld-, blus-, noodverlichting-, zorg- en communicatiesystemen, heeft een stil alarmeringssysteem ontwikkeld op basis van de IP DECT-oplossing van NEC Enterprise Solutions, genaamd EVAC IP DECT, en introduceert deze nu op de Nederlandse markt.

NEN 2575:2013 bij 24-uurs zorgfunctie verplicht
Nieuwe NEN normen stellen het verplicht voor gebouwen met een 24-uurs zorgfunctie en bedgebied of celfunctie om de geselecteerde BHV medewerkers snel te voorzien van accurate informatie omtrent brand/ontruiming, zonder dat er paniek ontstaat onder niet-zelfredzame personen. Draadloze stille alarmering is hiervoor ideaal.

Sjoerd Custers, Product Manager bij Hertek, licht toe: “Een draadloze stilalarm ontruimingsinstallatie bespaart kostbare tijd bij calamiteiten. Hertek biedt hiervoor betrouwbare en kosteneffectieve systemen. Elke organisatie kan voortaan schade en letsel beperken dankzij onze oplossingen”. Custers vervolgt: “Een draadloze stilalarminstallatie informeert BHV-ers direct over de aard en locatie van een incident. Om paniek te voorkomen is zo’n installatie in zorginstellingen en gevangenissen – vanwege verminderde zelfredzaamheid van bewoners – wettelijk verplicht. Ook op industriële locaties is zij vaak gewenst. Hertek heeft voor elke situatie een kant-en-klare oplossing conform NEN 2575:2013.”

Dirk Blok, Product Manager bij NEC Enterprise Solutions te Hilversum, voegt toe: “Heel veel NEC klanten in onder meer de Zorg, Industrie en bij (gemeentelijke) Overheden maken gebruik van onze betrouwbare en veelzijdige IP DECT oplossingen. Deze klanten kunnen nu hun IP DECT communicatieoplossing uitbreiden met stille alarmering. In veel gevallen betekent dit dat zij niet meer met twee devices, een pieper en een DECT-toestel, hoeven rond te lopen. Voor de gebruikers is dat natuurlijk een groot voordeel. NEC is dan ook erg verheugd met deze verdere uitbreiding van de functionaliteit die onze oplossingen bieden”.

EVAC IP DECT
De draadloze stilalarm-ontruimingsinstallatie EVAC IP DECT bestaat uit een systeemkast met alle centrale technische componenten van industriële kwaliteit en EN54-4 gecertificeerde voedingen, ook voor de laadrekken.

De installatie is eenvoudig te installeren en zorgt dat BHV medewerkers op een betrouwbare manier en met de juiste prioriteit middels een bericht op een NEC DECT handset geïnformeerd worden, zoals vereist in de NEN2575-4:2013.

Custers besluit:“ Naast onze standaardoplossing voor IP DECT stille alarmering bieden wij ook een alternatief met extra functionaliteit: De EVAC IP DECT+ biedt nog meer functionaliteit in de vorm van nevensignalering naar gsm-telefoons / smartphones voor alarmering buiten het complex. Zo worden medewerkers overal snel geïnformeerd en zijn cliënten optimaal beveiligd.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht