Evolven en Ymor brengen ‘Blended Analytics’ naar Nederlandse markt

Volgens Gartner wordt meer dan 80% van de storingen in bedrijfskritische applicaties veroorzaakt door fouten bij changes, configuraties en releases. Een samenwerking tussen de Amerikaanse softwareleverancier Evolven en de Nederlandse IT dienstverlener Ymor maakt het mogelijk dit type problemen te voorkomen of snel op te lossen met behulp van ‘Blended Analytics’.
Wanneer een applicatie niet goed presteert of zelfs onbeschikbaar is, heeft dit voor de meeste bedrijven direct financiële gevolgen. Denk aan banken of webshops die geen transacties kunnen verwerken, een gemeente die haar burgers niet kan bedienen, of een arts die niet bij essentiële patiëntinformatie kan.
“Change, not money, is the root of all evil”
Binnen complexe IT ketens wordt dit type problemen meestal veroorzaakt door changes. Ymor komt dat al jaren tegen in de praktijk. “Als we met onze applicatiemonitoring een incident signaleren bij de klant, bellen we eerst om te vragen wat ze gewijzigd hebben. Meestal blijkt dat er inderdaad iets is
veranderd in de configuratie van de omgeving.” licht Richard Budding, directeur Ymor, toe. “Om incidenten op te lossen worden vervolgens een aantal experts met elkaar in een kamer gezet, om per silo alle operationele data zoals monitoring- en logfiles door te spitten. In een complexe en steeds veranderende omgeving betekent dit zoeken naar een speld in een hooiberg.”
Het managen van changes
Met Blended Analytics wordt een nieuwe benadering gekozen. De focus verschuift van monitoring van symptomen naar bewaking en analyse van changes. Risicovolle changes worden proactief gedetecteerd nog voordat ze problemen kunnen veroorzaken. “So say goodbye to your war room” zegt Sasha Gilenson, directeur Evolven. “IT afdelingen zijn maar al te vaak bezig met het blussen van brandjes, in plaats van deze brandjes te voorkomen. Dat kost onnodig tijd en dus geld.”
Loftrompet
Ymor heeft de software uiteraard ook ingericht op haar eigen IT omgeving en bij een aantal bestaande klanten. Budding: “Ja, we zijn erg enthousiast. Het is eenvoudig te implementeren en de meerwaarde is snel zichtbaar.” Maar ook Gartner, de leidende partij in informatietechnologie, steekt de loftrompet. “Evolven is de enige oplossing om IT Operations te koppelen aan configuratie en change management.”
Kortom: hoog tijd om de software op de Nederlandse markt te brengen. De samenwerking zal eruit bestaan dat Ymor haar marktkennis en huidige dienstverlening inzet om de nieuwe benadering voor het voetlicht te krijgen. Andersom verrijkt Evolven het aanbod van Ymor waarmee de win-win situatie compleet is.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.