Haga Golf digitaliseert greenkeeping met IoT-oplossingen van OrangeBusiness Services

Amsterdam, 22 oktober 2019 – Het Noorse Haga Golf wil in samenwerking met Orange Business Services het golfbaanonderhoud slimmer maken. De IoT-oplossing van Orange Business Services houdt de vochtigheidsgraad bij, de temperatuur en het zuurstofgehalte. Dit maakt het onderhoud minder arbeidsintensief en zorgt gedurende het hele seizoen voor optimale baancondities.
Het wisselvallige weer maakt het voor golfclubs in Noord-Europa moeilijk om de banen in topconditie te houden. Het onderhouden van de greens vergt aandacht voor verschillende aspecten gedurende het seizoen. In de zomer ligt de nadruk op het meten van bodemvocht, temperatuur en geleidbaarheid. Respectievelijk om de irrigatie goed te regelen, verbranding van het gras te voorkomen en de mate van kunstmest te reguleren. In de winter is het vooral belangrijk om op de hoogte te zijn van het zuurstofniveau.
Om de transformatie in gang te zetten en het baanonderhoud efficiënter te maken, kiest Haga voor Orange IoT Connect Anywhere. De oplossing biedt een schaalbare, veilige, end-to-end connectiviteit tussen sensoren op de baan en het datamanagementplatform. Live Objects, het IoT- en analyseplatform van Orange Business Services, zet deze ruwe data vervolgens om in bruikbare inzichten. Dit helpt greenkeepers van Haga Golf om de veranderende weersomstandigheden op de voet te volgen en te begrijpen. Zo kunnen zij de golfbanen zo goed mogelijk onderhouden.
“Greenkeeping is cruciaal om de kwaliteit van onze golfbaan te waarborgen. We zien dan ook grote voordelen in deze op maat gemaakte IoT-sensoroplossing. Het stelt onze medewerkers in staat om efficiënter te werken en onze leden kunnen vaker van de baan gebruikmaken”, zegt Erik Solberg, general manager bij Haga Golf.
“Haga Golf is een goed voorbeeld van een organisatie die met slimme technologie tijdrovende taken oplost. Zij hebben de basis gelegd voor andere golfbanen en organisaties met vergelijkbare uitdagingen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan openbare parken. Met IoT-oplossingen kunnen zij efficiënter en goedkoper te werk gaan”, vertelt Fabrice de Windt, senior vicepresident Europa bij Orange Business Services.
Over Haga Golf
Haga Golf is een 18+9 holes golfbaan in de buurt van Oslo. Haga beschikt onder meer over een pro shop, restaurant en café. Bij Haga kunnen zowel leden als bezoekers spelen. Website: www.hagagolf.no
Over Orange Business Services
Orange Business Services, het Orange-onderdeel dat zich wijdt aan B2B-diensten, bedient bedrijven wereldwijd. Als netwerkoperator en integrator van digital services heeft Orange Business Services expertise in huis op het gebied van IoT, Cloud, data, AI-applicatieontwikkeling en cybersecurity. Met deze kennis ondersteunt en beschermt Orange Business Services bedrijven tijdens elke fase van hun datalevenscyclus, van verzameling, transport, opslag en verwerking van data tot het analyseren en delen ervan.
Orange Business Services stelt haar klanten centraal binnen een open, collaboratief ecosysteem. Dit systeem omvat 25.000 werknemers, de expertise en technologie- en zakenpartners van de Orange Group en een selecte groep startups. Orange Business Services telt meer dan drieduizend bekende internationale bedrijven als klant, en meer dan twee miljoen professionals, bedrijven en lokale gemeenschappen in Frankrijk.
Lees meer op https://www.orange-business.com of volg ons op LinkedIn en Twitter en via onze blogs.
Orange is een van ‘s werelds meest vooraanstaande telecommunicatiebedrijven met een jaarlijkse sales van 41 miljard euro in 2018, en 264 miljoen klanten wereldwijd op 31 december 2018. Orange is beursgenoteerd bij NYSE Euronext Parijs (ORA) en op de New York Stock Exchange (ORAN).
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.