Industry Wire

Geplaatst door Main Capital

Main Capital realiseert succesvolle exit van softwarebedrijf VisionWaves

Met genoegen kondigen we de 100% verkoop aan van VisionWaves BV aan de Zweedse beursgenoteerde onderneming IFS AB. VisionWaves is een meerderheidsinvestering van private equity fonds Main Capital II samen met venture capitalist TIIN.

VisionWaves heeft een uniek ‘operational intelligence’ (OI) platform ontwikkeld waarmee grote bedrijven intelligenter en efficiënter kunnen worden bestuurd. Gartner heeft Visionwaves recent als leider dit nieuwe OI segment gedefinieerd. Het bedrijf heeft 35 werknemers en heeft een hoofdkantoor in Zeist, Nederland en een kantoor in Colorado, USA.

Baanbrekende bedrijfstechnologie heeft geleid tot een software platform dat de dagelijkse operationele uitvoering direct koppelt aan strategische- en tactische bedrijfsdoelstellingen. VisionWaves richt zich op grote bedrijven die veel verschillende uitdagingen tegelijkertijd moeten managen. Complexe industrieën zoals de luchtvaart, banken en verzekeraars, mijnbouw en olie & gas maken gebruik van de technologie van VisionWaves.

Tot de huidige klantenbasis van VisionWaves behoren onder andere: Serco, FlyEmirates, Dodsal, ING, Rabobank en Achmea. Bij al deze klanten is VisionWaves in staat om significante efficiëntie- en prestatieverbeteringen te realiseren. Daarnaast worden achter de schermen belangrijke programma’s, zoals onder meer Obamacare, gemanaged en gemonitord met behulp van VisionWaves producten.

Pieter van Bodegraven, Partner bij Main Capital en voorzitter van de Raad van Commissarissen van VisionWaves: “VisionWaves loopt voorop in de markt van operational intelligence technologie. Tijdens de investeringsperiode heeft Main Capital met name ingezet op verdere internationalisatie en het opzetten van een partner/reseller channel wat heeft geleid tot succesvolle partners als Capgemini, IFS en Serco. Visionwaves heeft uitstekende vooruitzichten en biedt IFS een grote opportunity in deze markt”.

IFS is genoteerd aan de Stockholm Stock Exchange (IFS-B.ST) en een leverancier van zakelijke software voor enterprise resource planning (ERP), Enterprise Asset Management (EAM) en enterprise service management (ESM). In 2014 rapporteerde het bedrijf een omzet van 320 miljoen euro en bedient meer dan 2.400 klanten wereldwijd met 2.700 medewerkers.

Over Main Capital

Main Capital is een Private Equity investeerder met een exclusieve focus op de software sector in de Benelux en Duitsland. Binnen deze sector zijn wij de meest gespecialiseerde partij in management buy-outs en later-stage groeikapitaal. Met een ervaren team van professionals beheert Main Capital momenteel Private Equity fondsen met ruim EUR 150 miljoen vermogen.

In de huidige portefeuille van Main Capital bevinden zich snel groeiende (Saas)software bedrijven als Sharewire, SecondFloor, EuroSystems, Sofon, Connexys, Regas, ChainPoint, RVC, TPSC, OnGuard en Roxit. Zeer recentelijk is Zetacom verkocht aan Gilde Healthcare. Verder heeft Main in 2013 een succesvolle exit gerealiseerd van storage bedrijf IASO aan de US cloud provider GFI Software. In 2012 verkocht Main Capital ook al Tedopres aan de Finse beursgenoteerde speler Etteplan en werd Actuera verkocht aan Waterland Private Equity.

 

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht