Industry Wire

Geplaatst door Provincie Overijssel

Ruim 110.000 online kijkers voor Bevrijdingsfestival Overijssel

Dankzij het mooie weer werd het druk op het Bevrijdingsfestival in Zwolle. Het festival is ook virtueel en in de landelijke media een groot succes geworden. Online keken rond 5 mei ongeveer 110.000 kijkers via de livestream op www.jijenoverijssel.nl. Via landelijke TV hebben ruim 2,3 miljoen mensen mee kunnen genieten van het festival in Zwolle.

Unieke samenwerking

De hoogwaardige kwaliteit van de livestream kwam tot stand door een bijzondere samenwerking tussen RTV Oost, Landstede, Deltion College, PENTAV en Boerdam. Laatstgenoemde is door de provincie Overijssel en Bevrijdingsfestival Overijssel gevraagd de coördinatie van de videoproductie van 5 mei uit te voeren en voor 2 podia een crew in de benen te zetten. Nieuw dit jaar was de mediaredactie. Ruim 20 studenten verzorgden voor JIJ&Overijssel de mediaredactie, zij waren de hele dag op de been om verslag uit te brengen middels een blog of foto’s. In totaal werkten ruim 100 studenten samen met professionals aan deze mediaproductie. Dit maakt het tot een unieke leerervaring en draagt direct bij aan hun ontwikkeling in de beroepspraktijk.

Opgepakt door landelijke media

Een prachtige coproductie tussen verschillende partijen leidde tot een goede online live registratie via de livestream en landelijke aandacht door diverse uitzendingen van NOS en Jeugdjournaal. Online was deze samenwerking ook goed zichtbaar. Veel media partners kozen ervoor om de live-uitzending te streamen via hun website: NU.nl, 3FM, De Stentor, RTV Oost, indebuurt Zwolle, Zwolle Hanzestad, Gemeente Zwolle, RTV Zwolle FM, RTV Focus Zwolle, 1Twente Enschede, NieuwsOverijssel.nl en Kampenonline.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht