Industry Wire

Geplaatst door PauwR Internetmarketing

Sportmarketing via internet nog in de kinderschoenen

De verschillen tussen de diverse spelers in deze dynamische branche zijn groot. Zo zijn bonden en BVO’s (betaald voetbal organisaties) nog maar op kleine schaal bezig met internetmarketing, terwijl de meeste retailers en producenten (sportmerken) hierin al forse stappen hebben gezet. Het beter bereiken van hun doelgroep en hogere ROI (return-on-investment) zijn voor deze partijen de belangrijkste redenen om hierop in te zetten.

Tijdgebrek en onduidelijkheid
Wanneer organisaties nog niet actief bezig zijn met internetmarketing, is dat in grote mate het gevolg van tijdgebrek en de onbekendheid met en onduidelijkheid over kosten en mogelijkheden van deze vorm van marketing.

Uit het feit dat maar liefst 24% van de verstuurde uitnodigingen voor het onderzoek in een ingevulde enquête resulteerde, kan worden geconcludeerd dat het onderwerp in ieder geval leeft in de sportbranche.

Naast zoekmachines zullen de komende jaren naar verwachting ook YouTube (uitzenden en adverteren in en rond filmpjes) en sociale media zich in de aandacht van de sportmarketeers mogen verheugen. De deelnemers geven aan dat ze verwachten hier gespecialiseerde bureaus voor in te gaan schakelen.

Op het sportmarketingcongres, dat op 27 mei werd gehouden op Papendal, voorspelde kersverse NOC*NSF directeur Gerard Dielissen al dat social media, video on demand, mobiel en social tv de ‘trending topics’ zijn in de sport. Niet toevallig allen internet gerelateerd en dus volop kansen voor internetmarketing.

Over PauwR
PauwR is een gespecialiseerd internetmarketingbureau met 12 medewerkers en is Google Certified Partner. Sinds april 2010 richten zij zich met het merk PauwRPlay (www.pauwrplay.nl) geheel op de sportbranche. Binnen PauwR zijn zes oud-SPECO-studenten werkzaam (Sporteconomie, CE-studie), die allen ook een Google Qualification achter hun naam hebben staan. Inmiddels werkt PauwRPlay aan de eerste opdrachten voor sportgerelateerde opleidingen, sportbonden en andere sportorganisaties.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht