Telegraaf Media Groep (TMG) heeft Hyves overgenomen. Het gaat om een volledige overname.
Hoeveel er betaald is, dat willen beide partijen niet uit de doeken doen. Zowel bij Hyves als bij TMG was men niet bereid in te gaan op verdere vragen.
Beide partijen noemen de overname een mooie manier om de bedrijfsstrategieën beter uit te kunnen voeren. TMG beweert een impuls te kunnen geven aan de digitale ambities. Er zijn plannen om Hyves te verbinden met andere TMG-platformen.
Volgens Hyves-CEO Marc de Vries zal zijn netwerksite door de verbinding met TMG door kunnen groeien in gebruikersactiviteit en omzet.
TMG heeft onder meer de sites Telegraaf.nl, Geenstijl.nl, Relatieplanet.nl en Habbo Hotel in het portfolio. Daar wordt nu Hyves aan toegevoegd.
Volgens STIR-cijfers zullen Hyves en TMG een gecombineerd netto online bereik creëren van 8,5 miljoen Nederlanders van 13 jaar en ouder per maand. TMG wil graag meer bedrijfsresultaat realiseren uit online activiteiten. “De overname van Hyves zal deze strategie een belangrijke impuls geven”, aldus Patrick Morley, COO van TMG.
Eerder kocht TMG de profielensite Sugababes en Superdudes. Toen de online communities met teruglopende ledenaantallen kampten, werden ze in de etalage gezet. In 2009 werden de sites gekocht door de internet startup Swigle. Hoe TMG met de overname van Hyves op denkt te boksen tegen Facebook, dat in Nederland steeds populairder wordt, is niet bekend.
Hyves ontkende eind september nog dat de aandeelhouders een koper zochten voor de sociale netwerksite. Het Financieele Dagblad meldde toen nog dat de uitgeverswereld gepolst zou zijn om te kijken of er interesse is voor Hyves. Er zouden toen al gesprekken gaande zijn met TMG.
















Nou het is duidelijk dat Hyves kwaliteit boven het grote geld heeft geplaatst. Eerst T-Mobile nu de Telegraaf! Dit kan alleen maar beter worden!