
Incubeta over Agentic AI: hoeveel beslissingen durf je uit handen te geven?
AI gaat niet alleen helpen bij zoeken en vergelijken, maar steeds vaker ook beslissen en handelen namens de gebruiker. Google zette onlangs een grote stap met nieuwe tools voor zogeheten agentic shopping: AI die producten selecteert, aanbeveelt en zelfs kan afrekenen. Wat betekent dat voor merken die gewend zijn om zelf de aandacht te trekken? En hoeveel invloed houden bedrijven nog als platforms de regels bepalen? Quintijn van Kessel van Incubeta duidt wat er nu echt verandert en waar marketeers wakker van moeten liggen.

Quintijn van Kessel
Als Head of Product & Innovation richt Quintijn zich op het ontwikkelen van oplossingen waarmee Incubeta duurzame waarde creëert voor klanten en organisatie. Zijn achtergrond in marketing én technologie stelt hem in staat complexe vraagstukken te vertalen naar toepasbare innovaties. Daarbij vertrekt hij altijd vanuit de klantvraag, niet vanuit de technologie zelf, in een snel veranderend digitaal landschap.

Oliver de Leeuw
Oliver is een allround online communicatieprofessional. Hij denkt, werkt en handelt in de breedte: van het meedenken over creatieve concepten voor video’s met de minister-president tot het draaien van gerichte social media advertentiecampagnes. Hij werkt net zo graag achter de schermen als op een podium. Oliver is een host voor Emerce TV.
Over de collection

De agency cases van februari
Nieuwe insights
TikTok Shop komt eraan: 5 dingen die je vóór je start op orde moet hebben[Column] Waarom een algoritme geen klantrelatie bouwt (maar wel de funnel redt)[Column] Een productbedrijf bouwen waarin AI al het uitvoerende werk doetWaarom je reviews straks bepalen wat AI over je bedrijf zegtZo herschrijft AI de spelregels van e-commerceGerelateerde artikelen


Massamarketing of targeting? Waarom de echte vraag ergens anders ligt

Consumenten zoeken niet meer, ze worden gevonden
