Hoe TUI snel een ‘corona social rescue team’ wist op te zetten

Gasten: Marijke Slaats, Frederique Vilders Host: Marijke Slaats, Frederique Vilders

Crisiscommunicatie: hoe TUI tijdens de coronauitbraak een positief sentiment creëert op hun social media kanalen.

TUI Nederland stond samen met Somention voor een gigantische uitdaging. Reizigers zagen door het coronavirus massaal hun vakantie stranden. Met vouchers en terugbetalingen werden klanten zo goed mogelijk gecompenseerd, maar de teleurstelling op social media kon niet uitblijven. Het positieve sentiment nam een duikvlucht van 80 naar 30 procent.

Om de klantenservice te ontlasten werden het community management en de webcare opgeschaald. TUI heeft in no-time een ‘corona social rescue team’ opgezet met meer dan 100 collega’s uit de Benelux. In deze video vertellen Marijke Slaats (TUI) en Fréderique Vilders (Somention) wat je kunt leren van deze implementatie voor andere situaties of branches waarin crisiscommunicatie cruciaal is voor het voortbestaan van de business.

 


Gast
Marijke Slaats
Team Lead Branded Content Marketing, TUI

Marijke Slaats is sinds 2018 verantwoordelijk voor social media & content bij TUI Benelux. Ze leidt een creatief Vlaams/Nederlands team dat dagelijks bezig is met het allerleukste wat er is… namelijk content ontwikkelen over vakanties! Energie krijgt ze van teamwork, innovatie en commerciële uitdagingen. Culturen ontdekken, talen leren en mensen zijn haar passies. Gelukkig komen deze elementen allemaal aan bod in haar huidige rol bij TUI.


Gast
Frederique Vilders
Head of Webcare & Community Management, Somention

Fréderique Vilders is Head Webcare & Community management bij het grootste onafhankelijke social media bureau Somention. Met haar 5 jaar ervaring en met haar team van 25 (inter)nationale community managers is zij op 23-jarige leeftijd dé expert op het gebied van waardevolle online conversaties.




Gerelateerde artikelen