‘Steeds meer marktaandeel bij minder mediabedrijven’

Van twaalf naar vijf in dertien jaar. Zoveel grote traditionele mediapartijen zijn er in Nederland nog over. En bij jonge mediaconsumenten tellen deze merken niet echt.
Dat beeld komt naar voren in de jongste Mediamonitor van het Commissariaat voor de Media. Deze verscheen eind vorige week.
DPG Media, NPO, Mediahuis, Talpa Network en Bertelsmann maken in Nederland de dienst uit bij de gevestigde media, aldus een overzicht van het commissariaat.
Opvallend is, dat het bereik van radio (stijgend) dat van televisie (dalend) binnenkort misschien wel gaat overtreffen. Het scheelt nog maar twee procentpunten (60% vs 58%). Het dagelijks bereik van nieuwssites en -apps lijkt gestabiliseerd op 53 procent.
Het dagelijks nieuws lijkt vooral de jongere generaties weinig te deren. Dat genre is hooguit bijvangst in wat de algoritmes van hun socialmediabubbels naar voren brengen.


Commissariaat-voorzitter Amma Asante lijkt bezorgd over deze ontwikkeling. “Het Commissariaat vindt het belangrijk dat mensen weten wat er in de samenleving en de wereld gebeurt zodat ze daarmee een eigen mening kunnen vormen. Dit is nodig voor een goed werkende democratie.”
Haar organisatie vindt dat Nederlands media-aanbod beter zichtbaar en vindbaar moet worden in het digitale medialandschap. Platformbedrijven moeten met passend beleid worden gereguleerd zodat hun opiniemacht wordt ingeperkt.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond